1. >O nas
  2. >Przyszłości: nadchodzimy!

Dla zrównoważonego rolnictwa

Technologia cyfrowa stanowi teraz integralną część naszej egzystencji. Dane, algorytmy, roboty, drony… trudno jest bez nich żyć, czy tego chcemy czy nie. Jak w tym wszystkim wygląda rolnictwo… nie ma z tym nic wspólnego? Nie dajmy się oszukać! Technologie – szczególnie cyfrowe – oferują własne sztuczki pozwalające na przyspieszenie przejścia na agroekologię. Pozwólcie nam to wyjaśnić.

Magia? Nie. To technologia!

Czy słyszeliście o Cropio? Jest to system pomocy w podejmowaniu decyzji używany przez nasze gospodarstwa w Rosji w celu zmniejszenia ilości stosowanych nawozów oraz wody. Jak? Krzyżując ze sobą dane meteorologiczne i satelitarne, pozwala rolnikom w każdym momencie na kontrolowanie ich pól.

Przewidywanie przyszłości…

Przewidywanie rozwoju lub pewnych chorób albo ataków szkodników… nie będziesz do tego potrzebować kryształowej kuli: zajmie się tym odpowiednie narzędzie do przewidywania! Poprzez krzyżowanie ze sobą różnych danych, narzędzia te pozwalają nam wcześnie wykryć rozwój pewnych chorób.

Badania i rozwój: podwaliny dla rolnictwa przyszłości

Dla nas technologie cyfrowe stanowią OGROMNĄ możliwość uzyskania bardziej ZRÓWNOWAŻONEGO sektora rolniczego! Aby łączyć działania ze słowami, nawiązujemy współpracę z wieloma członkami AgTech (francuska marka technologii rolniczej, francuski ekosystem nowych firm). Nasze ulubione tematy? Robotyzacja, szczególnie w zakresie usuwania chwastów, precyzja monitorowania pól, przewidywanie zbiorów, zarządzanie nawadnianiem lub dużą ilością danych. Coś co pomaga w realizacji naszych ambicji: wdrażanie alternatywnych i zrównoważonych praktyk polowych na każdym uprawianym terenie do 2025 roku!

Dołącz do nas